Vanhat hallitukset

Hallitus 2021

  • Puheenjohtaja: Krista Leppänen
  • Varapuheenjohtaja: Laura Käräjämies
  • Sihteeri: Milja Huttunen
  • Taloudenhoitaja: Julius Järvinen
  • Tapahtumavastaava: Laura Andersson
  • Tapahtumavastaava: Johannes Nikitin
  • Tapahtumavastaava: Anssi Karttunen
  • Edunvalvontavastaava: Miikko Itäpuisto
  • Edunvalvontavastaava: Hanna Liukkonen
  • Liikuntavastaava: Jere Lemmetty

Hallitus 2020

  • Puheenjohtaja: Camilla Aspivaara
  • Varapuheenjohtaja: Sanni Penttinen
  • Sihteeri: Jenni Halonen
  • Taloudenhoitaja: Linda Myllys
  • Tapahtumavastaava: Katariina Kaario
  • Tapahtumavastaava: Sonja Ryhänen
  • Tapahtumavastaava: Odeya Toivanen
  • Liikuntavastaava: Milja Mäki
  • Edunvalvontavastaava: Katri Nuuttila
  • Edunvalvontavastaava: Riku Rajasuu

Hallitus 2019

  • Puheenjohtaja: Sanni Penttinen
  • Varapuheenjohtaja: Tuuli Tidenberg
  • Sihteeri: Laura Hämäläinen
  • Taloudenhoitaja: Camilla Aspivaara
  • Tapahtumavastaava: Ella Mustonen
  • Tapahtumavastaava: Sonja Ryhänen
  • Tapahtumavastaava: Santeri Ronkainen
  • Edunvalvontavastaava: Pinja Leino
  • Edunvalvontavastaava: Heta Stenberg
  • Liikuntavastaava: Jooa Itämäki

Hallitus 2018

  • Puheenjohtaja: Jaakko Pohjala
  • Varapuheenjohtaja: Ekku Keurulainen
  • Sihteeri: Aino Kangas
  • Taloudenhoitaja: Sanni Penttinen
  • Tapahtumavastaava: Laura Heikkilä
  • Tapahtumavastaava: Tuuli Tidenberg
  • Tapahtumavastaava: Miika Pesonen
  • Liikuntavastaava: Jooa Itämäki
  • Maantieteen sosiaali- ja koulutuspoliittinen vastaava: Heta Stenberg
  • Ympäristöpolitiikan sosiaali- ja koulutuspoliittinen vastaava: Pinja Leino

Hallitus 2017

  • Puheenjohtaja: Matias Hänninen
  • Varapuheenjohtaja: Rebekka Roine
  • Sihteeri: Tinja Laakso
  • Taloudenhoitaja: Tuuli Hyppänen
  • Tapahtumavastaava: Ekku Keurulainen
  • Tapahtumavastaava: Elli Laurinen
  • Tapahtumavastaava: Laura Heikkilä
  • Liikuntavastaava: Jaakko Pohjala
  • Maantieteen sosiaali- ja koulutuspoliittinen vastaava: Sebastian Hovi
  • Ympäristöpolitiikan sosiaali- ja koulutuspoliittinen vastaava: Jeremias Halme

Hallitus 2016

  • Puheenjohtaja: Niklas Pappinen
  • Varapuheenjohtaja: Niko Nykänen
  • Sihteeri: Anna Taimisto
  • Rahastonhoitaja: Ronja Happonen
  • Tiedotusvastaava: Eero Koistinen
  • Liikuntavastaava: Matias Hänninen
  • Tapahtumavastaava: Elli Laurinen
  • Sopo: Jeremias Halme
  • Mantsakopo: Aino Syrjä
  • Ympolkopo: Rebekka Roine
  • Mantsapäivä-vastaava: Karoliina Lehtimäki

  • YKL-vastaavat: Niko Nykänen ja Mikko Heinonen
  • SYY-vastaavat: Anna Taimisto, varajäsen: Patrik Hämäläinen
  • KV-vastaava: Jeremias Halme
  • Yritysyhteistyövastaava: Juuli Pekkinen